Haber
02 Eylül 2019 - Pazartesi 22:22 Bu haber 4010 kez okundu
 
CHP'Lİ İMAMOĞLU ''İÇİ DOLAR DOLU CÜZDANI CÜZDANI BULAN TEMİZLİK İŞÇİSİNİ İŞTEN ATTI. ''
temizlik işçisi iken içi dolar dolu cüzdanı polise teslim etmesiyle herkesin takdirini kazanan Karadeniz, bu davranışının ödülü olarak İSPARK'a atanmıştı..
YAŞAM Haberi
CHP'Lİ İMAMOĞLU ''İÇİ DOLAR DOLU CÜZDANI CÜZDANI BULAN TEMİZLİK İŞÇİSİNİ İŞTEN ATTI. ''

İşten çıkarılan işçiler arasında yer alan Metin 'in geçen yıl 'nde temizlik yaparken içinde bin 700 dolar bulunan cüzdanı teslim ettiği için Beyoğlu Belediyesi'nden 'a ataması yapılarak ödüllendirildiği ortaya çıktı.

 

'YENİ İŞÇİ' DENİLEREK ÇIKARILDI
Ocak ayında İSPARK'a geçen Karadeniz'in yeni işçi statüsünde değerlendirilerek işten atıldığı belirtiliyor. Eyleme kardeşi ve yeğeni ile gelen Karadeniz bir an önce işine dönmek istiyor.

"SABAH AKŞAM BURADAYIZ"
Karadeniz, "İşimizi geri alana kadar bütün arkadaşlarla beraber sabah akşam buradayız. Haksız yere işten çıkarıldık. Bankamatik işçisi değiliz. Biz haksız yere işten çıkarıldık. Hakkımızı istiyoruz. İmamoğlu'nu ve devlet büyüklerimizi göreve davet ediyoruz" diye konuştu.

 

 

"BANKAMATİK İŞÇİSİ DEĞİLİZ"
Metin Karadeniz'in kardeşi Zeynep Sevindik Karadeniz ise hak aramaya geldiklerini ve haklarını alana kadar da gitmeyeceklerini söyledi. Karadeniz, "Kardeşim bir sene öncesine kadar temizlik işleri biriminde çalışıyordu. Kendisi yüklü miktarda bir para buldu ve bunu yetkililere teslim etti. Buna istinaden İSPARK'a geçişini sağladılar. Bundan birkaç gün önce de işine son verdiler. Bu kadar adaletli, güzel insanları değerlendirmek yerine diyorlar ki bankamatik işçileri. Hayır değil. 10 saat çalışan, annesiyle yaşayan, geçim mücadelesi vermeye çalışan bir insan. Ben küçük çocuğumla geldim. Buradan da ayrılmayacağız " dedi.

.KAYNAK :

Takvim Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP,EKREM İMAMOĞLU,İŞTEN CIKARTMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı