Haber
15 Şubat 2019 - Cuma 15:28 Bu haber 3122 kez okundu
 
CHP'li Reşat Oktay DSP Büyükşehir Adayı, CHP'li Yıldıray Sapan Muratpaşa belediye başkan adayı
SİYASET Haberi
CHP'li Reşat Oktay DSP Büyükşehir Adayı, CHP'li Yıldıray Sapan Muratpaşa belediye başkan adayı

 

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi'nde 2009-2014 yılları arasında MHP, 2014 yerel seçimlerinde de CHP çatısı altında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen Mustafa Reşat Oktay, geçen ocak ayında partisinden istifa etti. DSP'ye katılan Mustafa Reşat Oktay, partisinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Oktay'ın adaylığını, Ankara'da DSP Genel Başkanı Önder Aksakal açıkladı.

 

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal bugün Ankara'da, Antalya Büyükşehir, Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkan Adaylarının ismini açıkladı. 

Eski CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, DSP'den Muratpaşa Belediye Başkan Adayı oldu.

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Reşat Oktay, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı da Buket Dağlı olarak açıklandı. 

DSP Lideri Önder Aksakal yaptığı açıklamada, "Hiçbir ittifak içerisinde olmadığımızı, topluma dspnin kendi adaylarını sunacağımızı dspnin politikalarına destek isteyeceğimizi her fırsatta dile getirdik. İnşallah Antalyalı yurttaşlarımıza ve Antalya'mıza Cumhuriyet Kent Umudun Projesi olarak paylaşacağımız, 22 şubatta açıklayacağımız yerel seçim bildirgesinde yer alan hususlarla birlikte beraber yola çıkıyoruz" ifadelerine yer verdi. 

 

 

Önder Aksakal ile buluşan diğer isimler ise DSP'nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan ve Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Buket Yılmaz Dağlı oldu. Oktay, Sapan ve Dağlı, adaylıklarına ilişkin belgeleri Önder Aksakal'dan teslim aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Reşat, Oktay, DSP, Büyükşehir, Adayı,, CHP'li, Yıldıray, Sapan, Muratpaşa, belediye, başkan, adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı